TUR PROGRAMI

Günübirlik Sapanca & Maşukiye & Ormanya Turu Programı:

Hareket Saati ve Yerleri:
07:00 – Kızılay
07:10 – Armada Avm Önü
07:30 – Optimum Avm Önü

Günübirlik Sapanca Maşukiye Ormanya Turu Programı:

Hareket Saati ve Yerleri:

07:00 Kızılay Gama İş Merkezi
07:15 Milli Kütüphane
07:20 Armada Avm (Çapa Heykeli Önü)
07:45 Optimum Avm Karşısı (Kepez Seramik Önü)

Sabah ilgili duraklardan tur aracımıza binip Sapanca Maşukiye Ormanya Hobbit Evleri Turu için yolculuğumuza başlıyoruz.

Araç içi ikramlar ve araçta verdiğimiz kahvaltı paketi ile yolumuza devam ediyoruz. Dinlenme tesisimizdeki kısa mola ardından yola devam ederek Ormanya’ya ulaşıyoruz.

• Ormanya
Türkiye’nin en önemli doğa ve turizm destinasyonlarından olan Ormanya’ya (Hobbit evleri) varıyoruz. Doğal çevresiyle birlikte 4 bin dönümlük alana yayılan Ormanya Doğal Yaşam Parkı; dünyanın üçüncü, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam alanı olma özelliğine sahip. 53 farklı türden 467 hayvanı içinde barındıran bu yaşam parkı farklı türlerden hayvanlara ev sahipliği yapıyor. Alageyikler, ceylanlar, karacalar gibi birçok tür park içerisindeki doğal yaşam alanlarında nesillerini sürdürüyor. Bizler de bu muhteşem doğal yaşam alanında doğa canlılarımızı izliyoruz. Ormanya Hobbit Evlerinde verilen serbest zaman sonrasında belirlenen saatte buluştuktan sonra Maşukiye bölgesine doğru hareket ediyoruz.

• Maşukiye
Maşukiye’ye ulaştığımızda kartepe ile sapanca arasında küçük bir köy bizi karşılıyor. Misafirlerimiz, tanıdığımız serbest zaman zarfında dilerlerse kafelerde zaman geçirebilir veya doğanın güzelliğiyle beraber yürüyüş yapabilirler. Göz kamaştıran doğası ve huzurlu atmosferi eşliğinde, bol oksijenli ormanlarda, harika çiçek kokularını dağ havasını içinize çekerek yapacağınız yürüyüşlerle güne zinde kalarak devam ediyoruz. Şehrin karmaşasından biraz da olsa uzaklaşıp maşukiye’de geçireceğimiz zamanlar dingin ve huzurlu bir an olarak hafızalarımıza kaydoluyor. Misafirlerimiz arzu ederse Maşukiye’de doğa içerisinde doğa yürüyüşü, atv safari, zipline veya utv turu gibi aktivitelere de katılabilirler. (bu aktiviteler ekstra ücretlidir, seyahat danışmanızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.) Ardından Kartepe Seyir Terası tarafında çay ve kahve molası veriyoruz. Misafirlerimiz bu eşsiz manzarada kahvelerini yudumlarken dinlenme fırsatı bulmuş oluyor. Sonrasında Sakarya’nın bu güzel beldesinde olan Sapanca Gölüne gidiyoruz.

• Sapanca Gölü
Sapanca Gölü etrafında muhteşem bir doğa yürüyüşü yapıyoruz ve misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Ardından saat 18:00 civarı turumuzu tamamlamak üzere araçlarımızda toplanarak Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz.

• Ankara’ya varış
Gerekli ihtiyaç molalarımız, araç içi ikramlarımız ile yol durumuna bağlı yaklaşık Saat 22:30 civarı Ankara’ya varıyoruz ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız kalkış noktalarında bırakarak Sapanca Maşukiye Ormanya Hobbit Evleri Turumuzu sonlandırıyor ve bir başka gidiyoruz.com  organizasyonunda buluşmak dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

Yönetici sapanca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.