SAPANCA & MAŞUKİYE

Sakarya ilinin ilçesi olan Sapanca şehrin yüzölçümü olarak en küçük ama nufüs yoğunluğunun en çok olduğu ilçesidir.

Doğu tarafında Sakarya’nın merkez ilçesi Adapazarı, batısında İzmit’in merkez ilçesi Kocaeli’nin merkez ilçesi İzmit yer alırken; Kuzeyinde Sapanca Gölü, güneyinde ise Pamukova ilçesi, Samanlı Dağları ve Geyve yer almaktadır.

Sapanca Gölü dünyada suyu içilebilen tek göldür.

Sapanca yakın bölgedeki bir çok şehirden ziyaretçiler çekmektedir. İlçenin güzel bir göle sahip olmasıyla birlikle yeşil bir çok tonunu barındırması özellikle hafta sonu tatilcileri tarafından büyük rağbet görmektedir.

Göl civarında bulunan tesislerin giderek çoğalması turizm gelirlerinin artmasına katkıda bulunmaktadır.

Sapanca‘ya kadar gidilmişken Maşukiye‘yi es geçmek büyük hata olur. Sapanca & Maşukiye birbirini tamamlayan iki ilçedir.

Maşukiye İzmit ilinde yer almaktadır. Kartepe‘nin etekleri ve Sapanca Gölünün kıyısında yer almaktadır. Kuzeyinde Sapanca Gölü, güneyinde ise Kartepe bulunmaktadır.

Maşukiye‘de turistlerin uğrak yerlerindendir. Gelen ziyaretçilere hem görsel şölen sunmakta hemde damak tadlarına hitap etmektedir. Özellikle alabalık restoranlarıyla eşsiz lezzetler sizi bekliyor.

Sizde kendinize bir iyilik yapın ve mümkün olan en kısa zamanda haftasonuzu değerlendirip Sapanca & Maşukiye Günübirlik Turlarına katılın.

Sapanca & Maşukiye Turları

Yönetici sapanca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.